معارفه
 - استارتاپ صبحانه مفتخر است که برای اولین بار در کشور در قالب وب‌سایت www.sobhanee.com و اپلیکیشن Sobhanee بهترین خدمات خود را در راستای سفارش اقلام صبحانه، پکهای صبحانه و صبحانه‌های آماده در اختیارهموطنان عزیز قرار دهد. در خصوص تعهدات سایت به مشتریان گرامی و همچنین روال استفاده کاربران از سایت، قوانینی وضع شده است. خواهشمندیم قبل از استفاده از سایت، قوانین زیر را مطالعه بفرمایید. در صورت بروز تغییرات در قوانین، از طریق همین صفحه به اطلاع عموم خواهد رسید.
 - مطالعه این قوانین از سوی شما مسئولیت قبول شرایط در صورت استفاده از سایت را متوجه شما خواهد کرد.
 تعاریف
 - توافق نامه شامل کلیه قوانین و مقررات، حریم خصوصی، هرگونه سفارش و اطلاعات پرداختی است که در اختیارتان قرار می‌گیرد.
 - حریم خصوصی مشخص می‌کند ما چگونه اطلاعات شخصی شما را جمع آوری و نگهداری می‌کنیم.
 اطلاع رسانی پیامکی
 - شماره 981000596446 تنها شماره‌ای است که صبحانه از طریق آن برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کند. هرچند که پیامک‌های احراز هویت ممکن است به تشخیص سرویس‌دهنده از شماره‌های پشتیبان آن‌ها ارسال شود که در آن صورت ملاک معتبر بودن پیامک این است که اولاً درخواست آن را در سایت یا اپلیکیشن صبحانه ثبت کرده باشید، ثانیاً وب‌سایت یا اپلیکیشن صبحانه کد را معتبر تشخیص دهد.
 - ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان صبحانه، با هر شماره دیگری تخلف بوده و در چنین صورت، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به complaint@sobhanee.com اطلاع دهید.
 فرآیند سفارش غذا
 - ثبت‌نام از طریق سایت و یا اپلیکیشن صبحانه شامل وارد کردن اطلاعات هویتی و آدرس مشخص مشروط بر اینکه در مناطق تحت پوشش استارت آپ صبحانه قرار گیرد.
 - شارژ حساب کاربری
 - سفارش کالای مورد نظر مطابق با راهنمای موجود در سایت و یا اپلیکیشن.
 - تایید دریافت، کمیت و کیفیت کالای درخواستی در مکان و زمان مقرر.
 - ارسال کالای خریداری شده از طریق وب سایت یا اپلیکیشن،تنها به منظور استفاده خودتان است و شما تضمین می‎کنید که کالای خریداری شده به هیچ وجه برای فروش مجدد نیست.
 - امکان اضافه کردن سه آدرس در پروفایل شما قرار داده شده است و برای این کار نیازی به ایجاد چند نام کاربری نمی‌باشد.
 - کاربر تنها امکان انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت، اکانت دوم حذف خواهد شد.
 تامین سفارشات
 - هدف ما در صبحانه تامین اقلام سفارشی از بهترین و معتبرترین واحدها، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها می‌باشد. ما در این زنجیره تنها نماینده‌ای جهت برقراری ارتباط بهینه و موثر میان مشتریان و واحدهای تامین هستیم.
 - اقلام فاسدشدنی بعد از سفارش و ساعاتی قبل از تحویل تهیه و تامین خواهند گردید.
 - پک‌های صبحانه و صبحانه‌های آماده از بهترین و معتبرترین مراکز و رستوران‌ها تهیه خواهد شد و در اسرع وقت درمحدوده زمانی درخواستی تحویل مشتری خواهد گردید.
 - صبحانه مسئولیتی در قبال کیفیت اقلام تهیه شده توسط فروشگاه‌ها، مراکز و رستوران‌های همکار عهده‌دار نیست اما همواره سعی کرده‌ایم با پیگیری و مذاکره با واحدهای مذکور این مشکلات را به حداقل کاهش دهیم.
 قیمت ها و پرداخت
 - لیست تمامی قیمت های موجود در وب سایت یا اپلیکیشن مطابق با قیمت بازار و قیمت روی کالا بوده و به طور مستمر و دقیق کنترل می‌شود.
 - هیچ گونه هزینه از بابت ارسال از مشتری دریافت نمی‌گردد.
 - پرداخت‌ها به صورت کسر از حساب کاربری مشریان خواهد و هیچگونه دریافت نقدی مجاز نمی‌باشد.
 - مسئولیت پرداخت آنلاین جهت شارژ حساب به عهده بانک و درگاه مربوطه می‌باشد. در صورت بروز مشکل پرداخت از جانب بانک، مبلغ پرداختی از طریق درگاه مورد استفاده شما به حساب مبدا بازپرداخت خواهد شد.
 ارسال سفارش
 - ارسال سفارش تنها به آدرس هایی صورت خواهد گرفت که در فرایند ثبت‌نام از طرف کاربر وارد شده است و ارسال به مکانی غیر از آدرسهای ثبت شده امکان‌پذیر نیست.
 - در صورت ایجاد تغییرات احتمالی در سفارش شما، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
 - زمان ارسال کالا در محدوده زمانی درخواستی کاربر (حداکثر با 15 دقیقه تاخیر) خواهد بود.
 - تمامی سفارش‎ها توسط همکاران دارای کارت شناسایی صبحانه و از طریق خودروهای مجهز شرکت صورت خواهد گرفت.
 - اگر به هر دلیل شما جهت تحویل سفارش در محدوده زمانی مقرر در مکان حضور نداشته باشید، سفارش به هیچ عنوان به جای دیگری که حضور دارید تحویل داده نمی شود و مسولیت عدم تحویل و تغییر کیفیت بر عهده خودتان می‌باشد.
 - پیگیری سفارشات از طریق اپلیکیشن و تماس با شماره تماس پشتیبانی شرکت (04433431934) امکان پذیر است
 لغو سفارش
 - لغو سفارش تا ساعت 21 روز قبل صرفا از طریق سایت یا اپلیکیشن صبحانه امکان‌پذیر می‌باشد.
 نظرات، پیشنهادات و شکایات
 - پس از ثبت نظر توسط کاربر، نظرات مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز با کاربر تماس گرفته می‌شود. صبحانه مجاز است در صورت عدم دریافت پاسخ از سوی کاربر از نمایش پیام خودداری کند. لازم به ذکر است کلمات، الفاظ نامناسب، جملات توهین آمیز، تمسخر آمیز و یا بی احترامی به هیچ عنوان نمایش داده نخواهد شد.
 - هرگونه نارضایتی از ارسال اشتباه کالا، مغایرت در اقلام دریافتی و یا مشکل بهداشتی را بلافاصله پس از دریافت سفارش از طریق اپلیکیشن و یا تماس با تیم پیشتیبانی گزارش شود در غیر اینصورت، تایید دریافت به منزله تایید کیفیت و کمیت کالا می‌باشد.
 - شکایات خود را می‎توانید به آدرس complaint@sobhanee.com ارسال کنید.
 - تمامی شکایات شما با جدیت پیگیری شده و حداکثر تا 3 روز کاری پاسخ داده‎خواهد شد.
 مقررات کلی
 - صبجانه تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و درج هرگونه موارد سیاسی، غیر اخلاقی و مغایر با هنجارهای اجتماعی باعث حذف حساب کاربر مورد نظر خواهد شد.
 - استفاده از نام و نام‌خانوادگی حقیقی افراد به منظور ثبت نام است. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، حساب كاربر حذف خواهد شد.
 - مسئولیت وارد کردن اطلاعات اشتباه و غیر واقعی از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تماس به عهده کاربر است.
 - نشان تجاری صبحانه، در اداره کل ثبت شرکت‌ها و اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده‌است و تحت پوشش قانون کپی‌رایت است.
 - تمامی متن‌ها، طرح‌های گرافیکی و کدهای به کار گرفته شده در صبحانه جزو اموال شرکت «پرتو ناهید غرب» محسوب شده و هرگونه کپی برداری، نشر، بازسازی و انتقال آن به هر صورت بدون اجازه مالک ممنوع بوده و پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.
 - به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران، هر گونه تماس تلفنی با همکاران پیک ممنوع بوده و در صورت نیاز می توانید از طریق تماس با پشتیبانی شرکت دستورات خود را مبذول بفرمایید.
 - ارسال نظرات از طریق اپلیکیشن و یا آدرس info@sobhanee.com می‌باشد.
 حریم خصوصی و کوکیها
 - بخش «حریم خصوصی» روش‌های استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در این استارتاپ را شرح می‌دهد.
 - ما در صبحانه از تمامی اطلاعات کاربری مشتریان خود محافظت می‌کنیم، و این اطلاعات را در اختیار شخص حقیقی و حقوقی ثالثی قرار نمی دهیم، مگر به دستور مراجع ذی صلاح قضایی.
 - پردازش و ارسال سفارش‌ها نیازمند اطلاعات دقیق کاربران است؛ برای این‌که بتوانیم خدمات مطلوب‌تری به شما ارائه دهیم، ممکن است به هنگام خرید، ثبت نظر و استفاده از برخی امکانات سایت، به اطلاعات شما نیاز داشته باشیم؛ هم‌چنین صبحانه برای ارتباط با مشتریان، بهبود رابط کاربری، بهینه‌سازی محتوا و تحقیقات بازاریابی، بایستی از اطلاعات کاربران خود استفاده کند
 - ما تعهد می دهیم که از اطلاعات کاربران تنها در راستای ارائه بهتر خدمات صبحانه استفاده کنیم و اطلاعات کاربران اعم از آدرس، شماره تماس، انواع سفارشات و رفتار سفارش غذای ایشان را تحت هیچ عنوان دیگری استفاده نکنیم.
 - ما برای اطلاع رسانی خدمات و ترویج سرویس صبحانه حق استفاده از اطلاعات کاربران را برای خود محفوظ می دانیم.
 - کوکی‌ها فایل‌های اطلاعاتی هستند که روی کامپیوتر شما ذخیره می‌شوند تا به وب‌سایت‌ها کمک کنند شما را به خاطر بیاورند. ما و همکاران‌مان، با استفاده از کوکی‌ها اطلاعاتی درباره شیوه‌ی استفاده شما از وب‌سایت‌مان گردآوری می‌کنیم؛ این اطلاعات ما را در بهبود رابط کاربری و محتوای سایت کمک خواهد کرد. شما نیز به وسیله‌ی ثبت و ذخیره‌سازی این کوکی‌ها، هنگام ورود مجدد به سایت، نیازی به ثبت مجدد نام کاربری و کلمه‌ی عبور نخواهید داشت. هم‌چنین ما به وسیله‌ی کوکی‌ها، آخرین وضعیت سفارش روز شما را ذخیره می‌کنیم تا شما بتوانید آن‌ها را در پروفایل خود مشاهده کنید.
 آخرین بروز رسانی
 1398/05/01 - 06:00:00