استارت آپ صبحانه همواره با کمال میل آماده پاسخگویی به سوالات شما مشترکین عزیز می باشد. برای تسریع و ساده سازی امور برای شما، در زیر لیست سوالات متداول مشترکین گردآوری شده است. لطفا لیست سوالات و جواب های مربوطه را بررسی نمایید. در صورت عدم مشاهده جواب مورد نظر و یا نیازمندی به راهنمایی بیشتر، با تیم پشتیبانی برنامه تماس حاصل فرمایید تا در ضمینه مورد نظر راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.
تلفن تماس : 04433431934
ایمیل : info@sobhanee.com

  استارت آپ صبحانه چیست؟
-  ما در استارت آپ صبحانه تمرکز اصلی خود را بر روی تشویق مردم به صرف مهترین وعده غذایی گذاشته ایم تا خانواده های عزیز بدون هیچگونه هزینه اضافه از سلامت کامل غذایی برخوردار شوند. در این راستا این شرکت با همکاری با تامین کننده های کوچک و مورد اطمینان، اقدام به تحویل کلیه اقلام صبحانه با بهترین کیفیت درب منزل همشریان گرامی نموده است.شما عزیزان می توانید با استفاده از برنامه و یا سایت صبحانه اقدام به سفارش کالای مورد نیاز خود نمایید. کلیه کالاهای موجود به قیمت بازار می باشند و جهت بسته بندی، حمل و تحویل کالا هیچگونه مبلغی از شما کسر نخواهد گردید. هدف ما ایجاد تاثیر مثبت در شهر، محیط زیست و بخصوص شما عزیزان می باشد.
  روند سفارش کالا به چه صورت می باشد؟
-  مشترکین بعد از ثبت نام در برنامه تا ساعت 9 شب اقدام به سفارش کالا می نمایند. کالا های سفارش داده شده بر اساس ساعت انتخابی مشترکین توسط پیک ویژه و رایگان تحویل داده خواهند شد.
  امکان سفارش آنلاین در صبح وجود دارد؟
-  فعلا امکان این گونه سفارش وجود ندارد. با توجه به روند سفارش و تحویل، سعی بر آن گردیده است که هزینه پیک از مشترکین دریافت نگردد. لذا سفارشات ساعت 9 شب قبل دریافت و صبح روز بعد ارسال می گردند.
  امکان سفارش تلفنی وجود دارد؟
-  خیر. فعلا امکان سفارش فقط از طریق نرم افزار و یا سایت صبحانه وجود دارد.
  آیا برای ثبت نام هزینه ای باید پرداخت گردد؟
-  کلیه مراحل نصب نرم افزار، ثبت نام، بسته بندی، ارسال کالا، آبونمان و ... کاملا رایگان می باشد و هیچگونه هزینه ای از مشترکین کسر نخواهد گردید.
  قیمت کالا های موجود به چه صورت می باشد؟
-  کلیه قیمت های موجود مطابق با قیمت بازار می باشد و بابت خرید هزینه اضافی پرداخت نخواهد شد.
  کدام مناطق شهر پوشش داده می شوند؟
-  مناطق مورد نظر را می توانید از طریق لینک مناطق تحت پوشش مشاهده نمایید. به مرور زمان محدوده تحت پوشش افزایش داده خواهد شد. در صورت عدم پوشش منطقه لطفا مراحل ثبت نام را کامل نمایید تا این شرکت از درخواست پوشش منطقه شما مطلع گردد.
  شارژ کیف پول به چه صورت می باشد؟
-  شارژ کیف پول در نرم افزار از طریق گزینه صورت حساب امکان پذیر می باشد. در پنل کاربری وب سایت نیز از طریق لینک شارژ کیف پول امکان افزایش اعتبار وجود دارد.
  امکان رزرو کالا در برنامه به چه صورت می باشد؟
-  شما می توانید در هنگام سفارش کالا تا زمان نامحدود سفارش خود را رزرو نمایید. در این صورت در صورت فراموشی سفارش در شب قبل، اقلام ضروری هر روز تحویل شما خواهند گردید.
  در صورت نیاز به کالای ناموجود در برنامه چه باید کرد؟
-  در صورتی که کالایی خاص مورد نظرتان باشد می توانید با بخش پشتیبانی موضوع را مطرح نمایید تا در اسرع وقت به لیست کالاهای موجود در برنامه اضافه گردد.
  کالاهای موجود در برنامه از چه طریقی تهیه می گردند؟
-  کالاهای موجود در برنامه از بهترین و با کیفیت ترین فروشگاه های شهر که تحت قرارداد با این شرکت هستند، تهیه و توزیع می گردند.
  اخذ نمایندگی صبحانه چگونه می باشد؟
-  جهت آگاهی از شرایط و مراحل اخذ نمایندگی صبحانه لطفا با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  کدام شهر ها تحت پوشش برنامه صبحانه می باشند؟
-  فعلا صبحانه فقط در شهر ارومیه اقدام به ارائه خدمات نموده است. مراحل شروع کار در شهر های دیگر در حال تکمیل می باشد. امید است در اسرع وقت شهر مورد نظر شما نیز در لیست شهر های برنامه صبحانه قرار گیرد.